Proces zamykania naczynek przeprowadzany jest za pomocą specjalistycznego lasera medycznego Mesolaser Vessel. Światło lasera dociera w głąb naczyń, gdzie jest absorbowane przez hemoglobinę zawartą w czerwonych krwinkach i zamieniane na energię cieplną. Pod wpływem światła lasera ścianki naczynka stapiają się i są wchłaniane przez organizm. Większość teleangiektazji, pajączków i naczyniaków likwidowana jest najczęściej podczas jednej wizyty, jednak niektóre zmiany wymagają przeprowadzenia kilku sesji. Wynikiem zabiegu jest całkowite zniknięcie nieestetycznych naczynek a w konsekwencji uzyskanie pięknej skóry o jednolitym kolorycie. Czas osiągnięcia pełnego, oczekiwanego efektu laserowego zamykania naczynek zależny jest przede wszystkim od wielkości leczonych zmian. W większości przypadków zamykania naczyń na twarzy efekty są widoczne po kilku godzinach od zabiegu.
Wyjątkowa skuteczność i precyzja wykonywanych zabiegów osiągana jest między innymi dzięki specjalnemu pilotujacemu „celownikowi” laserowemu który pomaga nam w dokładnym wycelowaniu wiązki zabiegowej.
Poniżej przedstawiamy film przedstawiający typowy zabieg zamykania naczyń.
Wskazania pozabiegowe
Przez kilka dni po zabiegu należy zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego. Przez miesiąc nie powinniśmy korzystać z solarium, sauny i gorących kąpieli. Obszar poddawany zabiegowi powinien być chroniony przed ekspozycją na słońce przez minimum dwa tygodnie po zabiegu (skóra powinna być chroniona filtrem spf 50). Jeśli w trakcie zabiegu zamykane są naczynka na kończynach dolnych warto stosować specjalistyczne rajstopy lub pończochy uciskowe i zrezygnować z chodzenia w obcisłych butach.
Poniżej przedstawiamy efekty kilku typowych zabiegów wykonywanych na codzień w naszym gabinecie
1.
-
Ciąża, cukrzyca, epilepsja (padaczka)
-
W przypadku występowania schorzeń skórnych: bielactwa, nowotworu skóry, łuszczycy,
-
Podczas przyjmowania niektórych leków: retinoidy, leki psychotropowe, antybiotyki tetracyklinowe,
-
świeża opalenizna (14 dni przed zabiegiem i 14 dni po nie można się opalać)
-
przyjmowanie leków powodujących wzrost wrażliwości na światło
-
stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi
-
zaburzenia krzepnięcia
-
skłonność do powstawania bliznowców