Kriolipoliza

Zimno niszczy komórki tłuszczowe!

Kriolipoliza została odkryta przez dermatologów z Harwardzkiej Szkoły Medycznej. Udowodnili że w kontrolowanych hidrolipoclasia1warunkach podskórne komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na działanie zimna niż tkanki je otaczające. Przeprowadzone badania wykazały, że kontrolowane, miejscowe chłodzenie tkanek może prowadzić do usunięcia podskórnego tłuszczu bez uszkodzenia skóry.

Dla kogo jest adresowany zabieg?

Zdecydowanie dla osób, które nie mają dużej nadwagi. Nie ma sensu myśleć o zabiegu kriolipolizy, gdy walczy się z otyłością. Zabieg poleca się osobom, które pomimo aktywnego trybu życia nie mogą sobie poradzić z nadmiarem tłuszczu na brzuchu, plecach (boczkach) i tzw. bryczesach.  Nie poleca się jednak kriolipolizy osobom, które chcą zredukować obwód ud, bioder czy pozbyć się tłuszczu z dużych powierzchni ciała. Przed zabiegiem nie są potrzebne żadne badania czy też konsultacja dermatologiczna.

Kriolipoliza LipoMax Crio – przebieg zabiegu

Na wybrane do zabiegu miejsce nakładamy specjalny płat nadajacy poślizg oraz zapobiegający odmrożeniom, po czym do skóry przykładana jest specjalna próżniowa głowica która zasysa do wewnątrz  tkankę tłuszczową. Ten moment nie jest przyjemny , może być nawet bolesny przez ok 5-10 minut  – po tym czasie już go nie odczuwamy.

obszary

Obszary na których najczęściej wykonuje się zabiegi kriolipolizy

Podczas zabiegu nie odczuwa się zimna ponieważ ciało ma obniżony próg odczuwania przez niską temperaturę. Specjalna opatentowana technologia chłodzenia Freezefat zastosowana w urządzeniu LipoMax Crio działa tylko na komórki tłuszczowe, trwale je eliminując. System ochrony tkanek światłem LED zabezpiecza skórę, nerwy, mięśnie i inne tkanki przed skutkami przechłodzenia.

curso-criolipolisis1

Kriolipoliza – działanie

Przechłodzone komórki tłuszczowe obumierają i stopniowo są wydalane z organizmu, w wyniku czego grubość warstwy tłuszczowej maleje. Badania wykazały, że zabieg z użyciem LipoMax Crio zapewnia zauważalną redukcję tkanki tłuszczowej w ciągu dwóch do czterech miesięcy po zabiegu. Dodatkowe zabiegi można przeprowadzać w okresie od dwóch do czterech miesięcy po zabiegu początkowym, aby uzyskać większy ubytek tkanki tłuszczowej. U osób, u których wystąpiła redukcja tkanki tłuszczowej, stwierdza się trwałe wyniki.

fat

Zdjęcie USG przedstawia grubość tkanki tłuszczowej przed i po 2 miesiącach po 1 zabiegu LipoMax Crio

cr5

Zdjęcie przedstawia ubytek tkanki tłuszczowej brzuchu przed i 60 dni po 1 zabiegu LipoMax Crio

Kriolipoliza – po zabiegu

Po zabiegu można natychmiast powrócić do codziennych zajęć. Jest to dobre rozwiązanie dla ludzi cierpiących na brak czasu, którzy chcą uniknąć bólu, ryzyka i długiej rekonwalescencji związanej na przykład z zabiegami chirurgicznymi.

Poniżej przedstawiamy kilka przykładów działania zabiegu LipoMax Crio

cde1

Przed i 120 dni po 1 sesji na brzuchu

72cb6c9fd35a93757ac0431bffad01331

Przed i 120dni po 1 sesji na boczkach

cde2

Przed i po 90 dniach po 1 sesji na wewnętrznej stronie ud

cde4

Przed i po 120 dniach po 1 sesji na wewnętrznej stronie ud i bryczesach